نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مرام نامه انجمن داستان

Super Moderator
    تشکر تشکر کرده 
    16
    تشکر تشکر شده 
    0
    Thanked in
    0 پست
    آنلاين
    3 روز 6 ساعت 48 دقيقه 42 ثانيه
    متوسط آنلاين بودن
    6 دقيقه 7 ثانيه

مرام نامه انجمن داستان

سلام خدمت دوستان

لطفا همه کسانی که قصد دارن در گروه داستان این سایت فعالیت داشته باشن این مطلب رو مطالعه کنند و به اون پایبند باشن

هدف از این سایت، پرورش استعداد داستان نویسی و داستان نویس خوبه، مثل هدف خیلی از کارگاه ها و انجمن های داستان و کلاس های داستان نویسی.
    اما شیوه این سایت، کمی با کلاس های داستان فرق داره. در این جا قرار نیست آموزش تئوری انجام بشه، البته متن و کتاب معرفی میشه و شاید در مورد مسائل تئوری هم مطالبی گفته بشه، اما این روش داستان نویس شدن نیست.
    در یک کلام و خیلی ساده، روش اینجا اینجوریه که هر کسی به داستان نویسی علاقه داره، میاد و می نویسه. دوستان دیگه هم در مورد کارش نظر میدن. و همه به این صورت ادامه میدن و می نویسن و داستاناشون بهتر و بهتر میشه. به همین سادگی!

چیزی که باعث میشه این اتفاق بیافته، اینه که این سایت باید به اندازه کافی به اعضاش انگیزه نوشتن بده، و از طرف دیگه هم باعث بشه هر کسی با شنیدن نظرات مختلف درباره داستانش، بتونه نواقص کارش رو بهتر بکنه.
    پس چندتا چیز ضروریه:
    یکی اینکه این سایت، تبدیل بشه به یک جمع صمیمی و دوست داشتنی که اعضاش دوست داشتن باشن برای این جمع داستان بنویسن
    دوم اینکه همه نسبت به داستان های هم دیگه احساس مسئولیت داشته باشن و اون ها رو بخونن و نظر بدن
    سوم و از همه مهم تر! نباید اینجا ژست های تئوری گرفته بشه! یعنی نباید با اصطلاحات به مصاف نقد داستان ها رفت! بلکه باید احساس درونی نسبت به داستان گفته بشه، و تقریبا همیشه هم جنبه های مثبت بیان بشه!
    اینجا باید کاری کنیم که همه بنویسن! خود نوشتن و زیاد نوشتن باعث میشه بهتر بنویسن، اینکه ما نقاط منفی رو بگیم خیلی کمکی نمی کنه
    باقی مطالب رو بعدا و در ضمن کار خواهم گفت.

فقط چند قانون رو شماره کنم:
    1. به جمع احترام بگذاریم! یعنی همیشه سعی کنیم یک چیزی برای این جمع بنویسم (یکی برای همه!)
    2. به هم دیگه احترام بگذاریم! یعنی همیشه سعی کنیم داستان های هم رو بخونیم و نظر بدیم (همه برای یکی!)
    3. اصطلاح بازی ممنوع! یعنی ادای نقد رو نگیریم! این خیلی توضیح داره اینجا در یک قانون نمیتونم بگمش، فقط یادتون باشه!
    4. به جای نقاط منفی، نقاط مثبت رو بگیم! همیشه به هم انگیزه بدیم

یه نگته دیگه! لازم نیست نوشته ها حتما داستان باشه، هر چیزی که دوست داشتید بنویسید!

فعلا!

Junior Member
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    1
    Thanked in
    1 پست
    آنلاين
    1 ساعت 38 دقيقه 9 ثانيه
    متوسط آنلاين بودن
    1 دقيقه 36 ثانيه
    من فکر می‎کنم گفتن نکات منفی رو هم آزاد بذارید بهتره؛ تا ایراد‎ها گفته نشه اصلاحی انجام نمی‎شه

3. کاربر مقابل از mehryab عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

smn (08-10-2019)

Super Moderator
    تشکر تشکر کرده 
    16
    تشکر تشکر شده 
    0
    Thanked in
    0 پست
    آنلاين
    3 روز 6 ساعت 48 دقيقه 42 ثانيه
    متوسط آنلاين بودن
    6 دقيقه 7 ثانيه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehryab نمایش پست ها
    من فکر می‎کنم گفتن نکات منفی رو هم آزاد بذارید بهتره؛ تا ایراد‎ها گفته نشه اصلاحی انجام نمی‎شه
    آزاد هست!
    اما سیاست و شیوه بیشتر مبتنی بر بیان نکات مثبته تا انگیزه برای نوشتن بیشتر و بیشتر بشه. خود افراد به مرور نکات منفی رو متوجه میشن
    البته در ادامه که افراد پوست کلفت شدن! بیان نکات منفی ایرادی نداره

کلمات کلیدی این موضوع